سبک زندگی

نگاهی گذرا به زندگی شهید مسیّب مهابادی

شهید مهابادی در قیام ۱۵ خرداد از حوالی پیشوا با عظمی راسخ با قیام کنندگان همراه شد که در بین راه با عشق به مقتدای خویش در باقرآباد بدست دژخیمان شاه مورد هدف گلوله قرار گرفته و به شهادت رسید.

به گزارش خبرنگار استان تهران خبرگزاری بسیج؛ پانزده خرداد ۱۳۴۲ روز قیام خونین مردم جان بر کفی است که با نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند تا سلسله طاغوتیان را از کشورشان برچینند. حضرت امام خمینی (ره)

تقدیم به روح پاک امام راحل و آزاد مردانی که با نثار جانشان نام این مملکت را سربلند نگه داشتند و با ریختن خونشان درخت آزادی را سبز نگه داشتند و برای افراشتن کیان ایران عزیز تردید به خود راه ندادند. ارواح بزرگی که نام و یادشان بر قله بلند افتخار چون خورشید می درخشد.

خاطرات انقلاب را زنده نگه داشته و مو به مو به نسل های آینده منتقل کنید. رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مد ظله العالی)

* شهید مسیّب مهابادی *

نام پدر : محمّد صادق

تاریخ تولّد : ۱۲۹۴

محل تولّد : ورامین

تاریخ شهادت : ۱۵/۳/۱۳۴۲

محل شهادت : باقرآباد

مزار شهید : مسگرآباد

زندگینامه

در سال ۱۲۹۴ شمسی در خانواده ای متدیّن و مذهبی و سخت کوش دیده به جهان گشود. پدر بزرگوارشان مشهدی محمّد صادق مهابادی از روستای قلعه نو کهنک بود. آن شهید بزرگوار با جوانی انقلابی بنام شهید سیّد مرتضی طباطبایی ارتباط و رابطه نزدیک داشت.

این ارتباط استمرار یافته و شهید در مراسم های دینی و فرهنگی حضوری فعّالانه از خود نشان می داد. آن شهید بزرگوار از طریق همرزمان با مقتدای خویش آیت الله العظمی امام خمینی (ره) آشنایی پیدا کرده و در راه تبلیغ از راه انقلابی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران از تلاش و کوشش دریغ نفرمود.

شهید مسیّب مهابادی بعد از گذراندن خدمت سربازی ازدواج نمود و از این ازدواج دارای چهار فرزند به نامهای حسن و حسین و عباس و زینب شد که راه پدرشان را سرلوحه زندگی قرار دادند.

شهید مهابادی در قیام ۱۵ خرداد از حوالی پیشوای ورامین با عظمی راسخ با قیام کنندگان همراه شد که در بین راه با عشق به مقتدای خویش در باقرآباد بدست دژخیمان شاه مورد هدف گلوله قرار گرفته و به شهادت رسید.

جنازه خونین آن عاشق اسلام و امام (ره) به همراه دیگر شهداء توسط جلادان رژیم پهلوی به مسگر آباد منتقل و غریبانه به خاک سپرده شد.


منبع: basijnews.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا