قرارگاه

پیام (دکتر حسین آبشاهی) مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب به مناسبت سی و پنجمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)

بسمه تعالی

((امام؛ منادی تنها راه اصلاح در جهان))

هشتاد سال قبل، در عصری که حشمت و هیمنه ی ظاهری طاغوت و استکبار جهانی، چشم ها و قلب ها را آکنده و مرعوب ساخته و خاک ایران عزیز هنوز لگدکوب چکمه ستمگران بود، حضرت روح الله خمینی (قدّس سره) به درخواست مرحوم وزیری از علمای فرهیخته دارالمومنین یزد، در بیانیه ای تاریخی با اشاره به آیه ی کریمه:”قل انّما اعظکم بواحده ان تقوموا لله مثنی او فرادا” چنین مرقوم فرمود: این کلمه تنها راه اصلاح در جهان است.

او در زمانه ای که بشر از دسترسی به پیامبران و امامان معصوم(ع) محروم است خود نخستین و شاید تنها کسی بود که به موعظه ی الهی عمل کرد و یک تنه پای در عرصه ی قیام الله نهاد. بیست سال قیام و جهاد و استقامت حضرت روح الله موجب بیداری جان های خفته شد و قیام فرادای او را به نهضتی عظیم و فراگیر تبدیل کرد؛ چنان که طاغوت برای بقای خود راهی جز ریختن خون های پاک توده های مردم و تبعید پیشوای نهضت نیافت و چه گمراهانه! قیام خدایی خمینی و پیروان بی شمار او نخستین طلیعه مبارکش را در بهمن ۱۳۵۷ آشکار ساخت، طاغوت را سرنگون کرد و نظام جمهوری اسلامی را بنیان گذارد.

استکبار جهانی در اوج شگفتی و غضب هرآنچه از دسیسه و جنایت را که در چنته داشت بر سر طفل نوپای جمهوری اسلامی فروریخت. از جمله تحمیل جنگی خانمانسوز که از حیث طول زمان جنگ و تعداد کشورهای دخیل در آن با دو جنگ جهانی برابری می کرد. چهل سال پس از آن بیانیه تاریخی زمانی که ابرقدرت شرق فروپاشیده بود، وزیر خارجه شوروی سابق، در خانه کوچک و ساده‌ی جماران با امام دیدار و نامه گورباچف در پاسخ پیام تاریخ ایشان را قرائت کرد.

امام خمینی(ره) در پاسخ آن نامه مفصل تنها یک جمله خطاب به شوارد نادزه فرمود: “به ایشان بگویید که من می خواستم فضای بزرگتری را جلوی شما باز کنم”! کمتر از سه ماه پس از این دیدار،امام رخت دیدار با معبود به تن کرد و رخت عزا بر تن دوستدارانش پوشاند. چهاردهم خرداد ۶۸، سنگینی مصیبت و اندوه ملت ایران و خیل مسلمانان و مستضعفان و آزادگان جهان، کوهها را درهم می شکست ،اما رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی با “دلی آرام و قلبی مطمئن” به لقای معبود پیوسته بود؛ همان معبودی که عمر را در قیام برایش سپری کرده بود.

قلب های یاران و پیروان و دوستداران امام(قدس سره) در عزای او بی تاب بود و‌ نگرانی از آینده نهضت و نظام مزید بر علت. اما این بار نیز همچون بزنگاه های دیگر، برکات قیام الله رخ نمود. در اوج مصیبت و دل نگرانی مسئولان و ملت و دوستداران نهضت، اراده الهی جلوه کرد و خبرگان ملت، حضرت آیت الله خامنه ای را به عنوان رهبر انقلاب و ادامه دهنده ی راه امام(ره) اعلان کردند. این چنین حزن و دغدغه جای خود را به سکینه و طمانینه داد.

به تعبیر شاعر خوش ذوق: چرا خون نگریم، چرا خوش نخندم که دریا فرو شد و‌ گوهر برآمد امروز در حالی تحت هدایت مقام معظم رهبری، یاد و نام امام خمینی (ره) را گرامی می داریم که تراوش قلم او در هشتاد سال پیش بر لوح جان پیر و‌ جوانمان نقش بسته: این کلمه تنها راه اصلاح در جهان است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا