قرارگاه

پیام مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: انتظار می رود مجلس دوازدهم عصاره فضائل ملت و مرهمی بر دردهای مردم باشد.

“بسمه تعالی”

مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب در پیامی به مناسبت آغاز به کار مجلس دوازدهم، اظهار داشت:
از مجلس محترم انتظار می رود عصاره ی فضائل ملت بزرگ ایران و مرهمی بر دردهای مردم در شرایط حساس کنونی باشد.
دکتر حسین آبشاهی با یادآوری این که ویژگی خاص مجلس دوازدهم، شروع به کار آن در یکی از خطیرترین برهه های عمر نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان ساخت: افتتاح دوره ی جدید مجلس شورای اسلامی درست در شرایطی که مردم عزیزمان به سوگ رئیس جمهور شهید خادم الرضا(ع) و دیگر خادمان خود نشسته اند، تکلیفی سنگین تر از همیشه را برای منتخبان محترم ایجاد کرده است.

مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب اضافه کرد: چنین شرایط سختی حتی در تابستان سال ۱۳۶۰ برغم فجایع غم انگیز آن زمان، وجود نداشت. اگر در تابستان سال ۱۳۶۰ و در بحبوحه جنگ تحمیلی،کشورمان تجربه فقدان رئیس جمهور و ناقص شدن هیئت وزیران را دوبار آزمود، اما علاوه بر وجود سایه ی رهبری الهی و حضور خروشان ملت، مجلس دوره اول و رئیس و نمایندگانش در میانه راه و مسلط بر امور جاری کشور بودند.
به گفته دکتر آبشاهی در این دوره، فقدان رئیس جمهور خدوم و باتجربه، با تغییراتی در ترکیب نمایندگان مردم در مجلس همزمان شده، به گونه ای که حداقل نیمی از منتخبان محترم مجلس، تجربه حضور در قوه مقننه و آشنایی بالفعل با وظایف و کارکرد آن را ندارند؛ در صورتی که اقتضای چنین شرایطی، “تعامل لحظه به لحظه‌”ی مجلس و دولت است، تا ان شاءالله اوضاع اداره کشور بسرعت به روال عادی بازگردد.

مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب با اشاره به متن پیام رهبر معظم انقلاب در آئین افتتاح مجلس دوازدهم، تصریح کرد: مردم بزرگوار ایران همزمان مصیبت زده خادمان شهیدان، و درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند؛ و به هیچ وجه تاب تحمل “مسابقات بی فایده ی رسانه ای و مجادلات مضّرِ سیاسی” را ندارند.
وی تاکید کرد: انتظار می رود اعضای محترم شعب پانزده گانه، وظیفه ی بررسی اعتبار نامه ی برگزیدگان مردم و تعیین اعضای کمیسیون های تخصصی را بسرعت تمام و با دقت کامل به پایان برسانند تا ان شاءالله امکان انجام وظایف اصلی نمایندگی، در اسرع وقت فراهم شود.
دکتر آبشاهی افزود: بحمدالله هیئت رئيسه ی موقت مجلس دوازدهم از شخصیت های دارای سابقه ی نمایندگی و مسلط به آئین نامه داخلی و روال کار کمیسیون های تخصصی، و دارای تجربه ی تعامل با دولتمردان تشکیل شده است. و این، فرصتی مغتنم برای انسجام دهی و سرعت بخشی به فعالیت های اصلی مجلس دوازدهم است.

دکتر حسین آبشاهی رفع مشکلات معیشتی مردم را ضروری ترین و فوری ترین دستور کار دولت و مجلس ذکر کرد و خاطرنشان ساخت: قانون برنامه هفتم تکلیف متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان را معلوم کرده و به نظر می رسد عملیاتی ساختن این حکم ضروری در بودجه ی سال جاری و آئین نامه های اجرایی و نظارت بر تامین اعتبارات لازم، نخستین وظیفه و گام نمایندگان محترم مجلس دوازدهم باشد.
به گفته ی مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب، بهره گیری کامل نمایندگان از ظرفیت قانونیِ “نظارت” نه تنها منافاتی با “تعامل منضبط و همدلانه” با دولت ندارد، بلکه در شرایط فعلی با کمک رساندن به دولت محترم در کاستن از مشکلات معیشتی اقشار دارای درآمدِ ثابت، می تواند فضایِ “همدلی و برادری را در محیط عمومی کشور” گسترش دهد.

دکتر آبشاهی با یادآوری این که “اقتصاد روبه رشد و درون زا” و “توزیع عادلانه‌”ی ثروت عمومی از جمله برنامه های اعلامی نظام برای رسیدن به اهداف انقلاب بویژه در گام دوم است، از منتخبان مجلس دوازدهم خواست تا با همراهی دولت خدمتگزار، گام های نخست خود را برای تامین معیشت آبرومندانه ی مردم، بخصوص اقشارِ کم درآمد، و کاهش بیکاری جوانان برومند، محکم تر از هر زمان دیگری بردارند.

مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد: ملت ایران، ملتی سرافراز است که در برهه های مختلف تاریخ، از جمله دوران دفاع مقدس هشت ساله، صحنه هایی بی نظیر از فداکاری، همدلی، گذشت و شکیبایی را آفریده و در معرض دید جهانیان قرار داده است. امروز این ملت بزرگ از منتخبان خود در دوازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی انتظار دارد به روشن ترین وجه، عصاره ی فضائل ملت و مرهم رنج ها و دردهای مردم باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا