ایثار و شهادت

یادداشتی از امیر آزاده سرتیپ دوم حسین یاسینی-مشاور فرهنگی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: “امنیت” اتفاقی نیست!

بسمه تعالی

در روایتی از پیشوایان معصوم(ع)، شبیه به این مضمون وارد شده که دو نعمت بزرگ سلامت و امنیت هنوز آنچنان که باید و شاید، برای انسان ها شناخته نشده اند: ” نعمتانِ مجهولتان: الصحّه و الامان”.
منظور آن که فراگیری و دوام این دو نعمت عظیم، مانع از آن است که وجدان درونی بشر، خود را در معرض نبود آنها و آثار و عواقبش، ببیند.
البته براساس قواعد حاکم بر هستی، هر پدیده ای در چارچوب عوامل و اسباب عادی رخ می دهد، و حفظ و بقای نعمت سلامت و امنیت نیز از همین قواعد پیروی می کند.
سانحه جانگداز سقوط بالگرد و درگذشت شهادت گونه ی رئیس جمهور و تعدادی از خادمان ملت، از جمله بزنگاه های خطیری بود که در آن شرایط خاص، به خطر افتادن امنیت عمومی، احتمال بالایی داشت.
پایان دوره قانونی مجلس شورای اسلامی، فقدان رئیس قوه مجریه و وزیر امور خارجه، و محرومیت کشور از حضور مسئولان عالی تصمیم گیری و اجرایی در سه رکن حیاتیِ قانونگذاری،دولت و دیپلماسی، از جمله شرایط بسیار سخت و حساس روزهای اخیر بود.
خیل عظیم مردم مصیبت زده به خیابان ها آمدند تا پیکرهای رئیس جمهور، وزیر خارجه، امام جمعه، استاندار، فرمانده حفاظت و کادر پرواز شهید را استقبال و تشییع کنند و در آئین های تدفین و تکریم آنان، حضور یابند.
شهرهای متعدد از جمله تهران، تبریز، مشهد، قم، شهرری، اصفهان و زنجان شاهد حضور صدهاهزارنفری مردم قدرشناس در ساعات متوالی و طولانی بودند.
مراسم اقامه نماز بر پیکر شهیدان خدمت با حضور رهبر معظم انقلاب و مسئولان بلندمرتبه، در میان جمعیت انبوه مردم برگزار شد.
دهها تن از مقامات برجسته کشورهای دوست و همسایه طی مدت زمانی بسیار کوتاه برای تسلیت گویی به نظام و ملت، به تهران سفر کردند تا به شهیدان خدمت ادای احترام کنند و در آیین های گرامیداشت حضور یابند.
تعداد زیادی از مسئولان عالی رتبه این کشورها در دیدارهای رسمی با مقام معظم رهبری شرکت کردند.
هریک از این تجمعات، دیدارها و مراسم، برای دشمنان کینه توز و عوامل نفوذی شان به مثابه فرصتی طلایی برای اجرای توطئه های شوم و ایراد صدمات مصیبت بار و جبران ناپذیر، قلمداد می شد.
اگر نبود چشم و گوش بیدار سربازان گمنام امام زمان(عج)، و تلاش وقفه ناپذیر و مجاهدت آمیز عزیزان فراجا و سپاه و ارتش و بسیج و حفاظت و … ، ای بسا عوامل دشمن مهلت پیدا می کردند تا از چنان فرصت هایی سوءاستفاده کنند و مصیبت هایی بر مصائب این روزهای ملت ایران، بیفزایند.
این که انتقال پیکرهای شهیدان خدمت، برگزاری آئین های پرشور تشییع و تدفین در شهرهای مختلف با جمعیت انبوه مردمی، مراسم استقبال رسمی و ملاقات های دیپلماتیک مقامات کشورهای دوست و همسایه، و برپایی مجالس باشکوه تکریم و ترحیم، به لطف الهی بدون کوچکترین حادثه ی عادی یا توطئه آمیز به انجام رسید، نشانه ای است از به ثمر نشستنِ دقتِ نظر و مراقبت شبانه روزی و سعی و مجاهدتِ “حافظان امنیت”؛ عزیزان بی نام و نشانی که امنیت را نعمتی عظیم از جانب پرودگار متعال می دانند و برای حفظ آن از هیچ کوششی تا حد بذل جان دریغ ندارند.
همان طور که شکرگزار نعمت های کریمانه الهی از جمله “نعمت ناشناخته ی امنیت” هستیم، قدردان مجاهدت حافظان امنیت نیز خواهیم بود؛

ان شاءالله

به قلم امیر سرتیپ دوم حسین یاسینی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا