قرارگاه

یادداشتی از امیر جانباز سرتیپ دوم نظام اسلامی-رئیس شورای ایثارگران قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: بقیة السیف شیرودی ها و …

بسمه تعالی

[در رثای خلبانان شهید پرواز ابدی خادمان کشور ]

شهیدان سرتیپ دوم سید طاهر مصطفوی، سرتیپ دوم محسن دریانوش، و سرهنگ دوم بهروز قدیمی، خلبان و کمک خلبان و مهندس فنی پرواز ابدی بالگرد و عروج شهادت گونه ی خادمان ملت، نمونه های قشر متخصص، متعهد، سختکوش، فداکار و بی ادعایی هستند که زحمات و خدمات فراوان آنان به نظام و کشور و مردم، آنچنان که شایسته است‌‌، در معرض افکار عمومی قرار نگرفته است.
خلبانان چه در رسته غیرنظامی و چه در رسته نظامی عموما از میان افرادی دارای سلامت و مقاومت بدنی بالا، و تعهد و مسئولیت پذیری اخلاقی برگزیده و پس از آموزش های علمی و عملی فراوان و گذراندن آزمون های دشوار، کسوت خدمت بر تن می کنند.
در میان شاغلان رسته های مختلف این رشته ی سخت و پرمسئولیت، کادر پروازی بالگردها به دلیل خدماتی که معمولا در شرایط اضطراری و بسیار صعب ارائه می کنند، زحمات و دشواری های بیشتری را متحمل می شوند. برشمردن خدمات امدادی این عزیزان در این مختصر نمی گنجد.
هرچند تقسیم کار براساس حوزه خدمات اعم از امداد و نجات، انتقال مصدومان و بیماران، آتش نشانی، آشیانه جمهوری اسلامی و … در این رسته نیز صورت گرفته لکن عزیزان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از سالیان دور بارِ بیشترین و ضروری ترین خدمات را در سخت ترین شرایط بر دوش کشیده اند.
جابجایی مسئولان محترم کشور و برقراری ارتباط مستقیم و بی واسطه ی آنان با مردم عزیزمان در دوردست ترین و صعب العبورترین نقاط کشور، تنها یکی از فهرست طولانی خدمات این قشر شریف و متعهد است که غالبا بی نام و نشان انجام می گیرد.
به جرات می توان این عزیزان خدوم را “بقیة السیف” شهیدان گرانقدری همچون شهید شیرودی و شهید کشوری و … نامید.
یادشان گرامی و نامشان پایدار

به قلم دکتر داوود نظام اسلامی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا