قرارگاه

یادداشتی از حسین آبشاهی-مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: تقدیر الهی برای رئیس جمهور گام دوم انقلاب

بسمه تعالی

[تاملی بر آغاز بظاهر ناتمام سید شهید]

آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی که عموم ملت بزرگ ایران امروزه از ایشان با عناوینی مانند “خادم الرضا(ع)”، “سید محرومان”، “رئیس جمهور مردمی”، “سید خادمان” و … یاد می کنند، در برهه ای از زمان پا به عرصه مدیریت مهمترین رکن حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی- قوه مجریه- نهاد که “مختصات” و “الزامات” خاص خود را دارد.
تامل در نکات ظریف آن مختصات و این الزامات، بیانگر آن است که “درگذشت شهادت گونه” ایشان و همراهانش، ای بسا در چارچوب حکمت و تقدیر الهی برای “دومین چلّه” انقلاب عظیم اسلامی است.
سید شهید هرچند در عنفوان جوانی ظهور و پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهبری قائد عظیم الشان حضرت امام خمینی(ره) را درک کرد و در تمام سال‌های “نخستین چلّه” انقلاب، حضور مستمر و موثر در سمت های مختلف قضایی و نیز توفیق خدمتگزاری به آستان قدسی پناهِ ایران و ایرانیان،حضرت امام رضا(ع) را داشت، زمانی با آرای ملت بزرگ ایران کسوت ریاست قوه مجریه را بر تن کرد که اندکی قبل، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، بیش از چهل سال از عمر مبارک خود را با همه دستاوردها- و گاه کاستی هایی- پشت سر نهاده و وارد دومین چلّه عمر خود شده بود.
شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی نخستین رئیس جمهور منتخب و رئیس دولت “گام دوم انقلاب” اسلامی بود.
مختصات و الزامات “دولت نخست چلّه دوم” که بروشنی و تفصیل در بیانیه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدّظلّه العالی) تبیین گردیده، چنان بود که شروع آن، جز با توان و شتابی بمراتب مضاعف، ناممکن می نمود.
آیت الله رییسی، “راه” را چنین آغاز کرد؛ شجاعانه، خستگی ناپذیر، با تلاش بی وقفه، و در دلِ مردم! چرا که به حکم ولیّ امر؛ می باست شعار گرانقدرِ “ما می توانیم” به به منصه ظهور برساند.
از دست دادن چنین عنصر خدوم و همراهانش، تلخ و جانگداز است، ولی آیا مزد چنان مجاهده ای، جز درگذشت شهادت گونه است؟
به قلم دکتر آبشاهی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا