قرارگاه

مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: ایثارگران پشتوانه‌های اصلی نظام در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

دکتر حسین آبشاهی مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب در یادداشتی ابراز داشتند:
اقتدار، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزرگ ترین دستاورد خون شهدا و مجاهدت جانبازان عزیز است و بهترین راه قدردانی از شهدا و جانبازان نیز حفظ جایگاه و دستاوردهای ارزشمند انقلاب و تعالی بخشیدن ارکان الهی و ارزش های تحول آفرین در این عرصه با محوریت بیانیه گام دوم و خدمت به جامعه اسلامی است.
از دیگر سوء دوران دفاع مقدس ایامی تاریخی و ماندگار است که بر کشور گذشته و بعد از سال ها علاوه بر همراهان ایران اسلامی، دشمنان و بدخواهان نیز به الگوی مردمی مقاومت در دفاع مقدس و پیشرفت های ایران در طول انقلاب اسلامی اذعان دارند.
ایشان در ادامه یادآور شدند هر چه از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس می گذرد علی رغم توطئه های فراوان دشمنان،ایران روز به روز در عرصه های مختلف قدرتمندتر می شود و در امتداد این مسیر،ایثارگران پشتوانه های اصلی نظام در تحقق ارکان متعالی بیانیه گام دوم انقلاب هستند.
بر این مبنا حفظ منزلت اجتماعی و جایگاه ایثارگران در جامعه اهمیت فراوانی دارد همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) تاکید کردند مبنی بر اینکه مبادا پیشکسوتان راه شهادت به فراموشی سپرده شوند باید این موضوع در همه عرصه به عنوان سرلوحه کار مورد توجه قرار گیرد.
دکتر ابشاهی در ادامه با توجه به لزوم اهمیت بخشی ویژه به جهاد تبیین و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بر تبیین و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بخش های مختلف به ویژه برای نسل جوان و آینده ساز، ایثارگران را پرچم دار و راویان این جهاد بزرگ دانستند.
مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب در یادداشت خویش به این موضوع اشاره داشتند که برای تحقق این امر لازم است جایگاه چهره های ایثار و مقاومت در مسئولیت ها و ارکان مختلف کشور بیش از گذشته تقویت شود تا در سایه این مسئولیت پذیری اثرگذار بتوان در زمینه گسترش فرهنگ ولایت مداری،ایثار و شهادت، آشنایی با دشمنان انقلاب و گروه های انحرافی، فتنه گران و جریان سازی مثبت فرهنگی با محوریت اخلاقیات و ابتکار عمل گام برداشت.
وی یادآور شدند در این مسیر حمایت از لیست ((مرکز توانمندسازی ایثارگران کشور)) برای انتخابات مجلس نیز اقدامی ریشه ای برای بهره مندی بیشتر انقلاب از ظرفیت ایثارگران است آن هم ظرفیتی اثربخش و ثروت آفرین برای خدمت به مردم که در روحیه جهادی آن گره گشایی ریشه دارد.
وی یادآور شدند که هرگر نمی توان بدون حضور ایثارگران به عنوان شاهدان عینی و الگوهای حقیقی دفاع مقدس و دفاع از حرم و مدافعان امنیت در مسیر ذائقه ها و سلایق مختلف به بازشناسی ظرفیت ها و توانمندی های صحیح نسل جوان، ترویج فرهنگ مشارکت اجتماعی و مردمی، ارتقای همبستگی ملی و تقویت روحیه خودباوری موثر واقع شد چراکه همواره الگوهای عینی از اثرگذاری بیشتری برخوردارند و از دیگر سوء ایمان، ویژگی های معنوی و توانمندی های جهادی و انقلابی ایثارگران می تواند به عنوان رهبران اجتماعی در این عرصه گروه ها و افراد زیادی را با خود همراه ساخته و موثر واقع شود./

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا