قرارگاه

معاون عملیاتی و راهبردی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: توجه به جایگاه مشورتی و اجتماعی شوراها برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید میباشد.

«رضا شاکر اردکانی» با تبریک نهم اردیبهشت ماه روز شوراها بر ضرورت توجه به جایگاه مشورتی و اجتماعی شوراها و به کارگیری ظرفیت های شاخص این حوزه برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.

معاون عملیاتی و راهبردی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: نهم اردیبشهت ماه روز شوراها یادآور مردم سالاری دینی و نشانگر اهمیت نقش مردم در تعیین آینده و سرنوشت روستا و شهر خود بر مبنای قانون اساسی و چشم انداز انقلاب اسلامی ایران است.

شاکر اردکانی افزود: با توجه به اینکه شوراها با رای و انتخاب مردم شکل گرفته اند باید در تمام عرصه ها نیز به عنوان نهادی مردمی زمینه ساز حضور و ایفای نقش مردم در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی باشند.

این مقام مسئول با اشاره به رویکرد «جهش تولید با مشارکت مردم» به عنوان راهبرد مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای سال جدید گفت: شوراها باید محور مردمی سازی اقتصاد در شهرها و روستاها باشند و جایگاه ویژه ای در تحولات ساختاری و مدیریت خدمت رسانی به این موضوع قرار دهند.

وی نهم اردیبهشت ماه «روز شوراها» را به فعالان این عرصه تبریک گفت و افزود: از موضوعات مهمی که در قرآن مجید، دین مبین اسلام و ارکان انقلاب بر آن تاکید شده مشورت و تبادل اندیشه است و شوراها باید به عنوان کانون اندیشه ورزی اجتماعی در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و اجرای ارکان راهبردی آن به ویژه تحقق شعار سال گام بردارند.

معاون عملیاتی و راهبردی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب یادآور شد: با مشارکت عمومی و حرکت منسجم شوراها پیشرفت های بزرگی در مناطق مختلف کشور رقم می خورد که نمونه های موفق آن را شاهد هستیم و باید تلاش کنیم که جایگاه شوراها به عنوان مراجع همفکری، باروری دیدگاه های نو و شناسایی و به کارگیری استعدادها و ظرفیت های مردمی تقویت شود.

وی درپایان با قدردانی از اقدامات شوراهای شهر و روستا بیان کرد: اعضای شوراهای اسلامی و عوامل مرتبط با نزدیک شدن به مردم و ترغیب احاد مختلف به مشارکت در کارها می توانند اقدامات ماندگار و موثری در گام دوم انقلاب رقم بزنند./

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا