قرارگاه

مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب: شهدا مظهر ایثار، اخلاص و از خودگذشتگی هستند.

به گزارش شورای اطلاع رسانی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب در روز شنبه مورخ یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ مصادف با سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئول و اعضای شورای ایثارگران این قرارگاه به دیدار خانواده شهید سردار اخلاص حاج سید حسین فیض اردکانی رفتند.
در ابتدای دیدار خادمیاران رضوی با وجود پرچم متبرک آستان مقدس امام رضا (ع) و پخش نوای صلوات خاصه امام هشتم شیعیان علی ابن موسی الرضا (ع) حال و هوای محفل را امام رضایی کردند.


در ادامه سردار غیاثی راد عضو شورای راهبردی و سیاستگذاری قرارگاه با توجه به همرزم بودن با شهید فیض اردکانی به بیان خصوصیات این شهید بزرگوار در دوران جنگ و دوران جانبازی ایشان تا شهادت پرداختند.
ایشان اخلاص، افتادگی و از خودگذشتی را از خلقیات با ارزش سردار فیض دانستند و یادآور شدند که بین همرزمان و دوستان، سردار فیض را بعنوان نماد ایثار و اخلاص میشناختند و از ویژگی های بارز این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس و بعد از آن تبعیت از ولایت فقیه بود.
ایشان به سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران در دوران پس از جنگ این سردار بزرگ اشاره داشتند و گفتند شهید فیض روزی نبود که به یکی از خانواده شهدا و ایثارگران به خصوص این اواخر عمر بابرکتشان به شهدای تیپ فاطمیون، زینبیون و علویون سرکشی نکند و از نزدیک به امورات این عزیزان رسیدگی نکند.


در ادامه جلسه امیر جانباز سرتیپ نظام اسلامی، رئیس شورای ایثارگران قرارگاه با اشاره به جایگاه رفیع شهید سید حسین فیض اردکانی و خدمات ارزنده این شهید بزرگوار در دوران هشت سال دفاع مقدس در تیپ ۱۸ الغدیر یزد به خصوص خدمات بجا مانده از ایشان در غرب کشور آرزوی علو درجات را برای ایشان و همرزمانشان نمودند.
این جانباز بزرگوار در ادامه به دوران مجروحیت این سردار بزرگوار اشاره داشند و گفتند هر قدمی که ایشان با این وضعیت جسمی و روحی خودشان در جهت رفع مشکلات مردم به خصوص ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا برمیداشت بعنوان جهاد فی سبیل الله محسوب میشود و مطمئنا در آخرت قمر بنی هاشم حضرت ابالفضل العباس(ع) دستگیر ایشان خواد بود.
دکتر نظام اسلامی در ادامه به نمایندگی کل مجموعه قرارگاه از تلاش های برادر ارزشمند جناب دکتر ابشاهی جهت راه اندازی و حفظ این قرارگاه و خدمات بسیار شایسته ایشان قدردانی کردند و از خداوند منان برای ایشان سلامتی، طول عمر باعزت و عاقبت بخیری مسئلت نمودند.


سخنران بعد دکتر ابشاهی مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب بودند، ایشان خاطر نشان ساختند که شهدا مظهر ایثار، اخلاص و از خودگذشتگی هستند.
دکتر ابشاهی با اشاره به زبانزد بودن سردار اخلاص شهید فیض اردکانی در کشور و یزد بعنوان یک مهره گره گشا از مشکلات مردم فرقی نمیکرد که اون شخص یزدی تبار هستند یا جایی دیگر، شیعه هستند یا سنی و یا ایثارگر هستند یا عادی، تمام هم و غم خودشان را برای رفع مشکل اون شخص بکار میگرفتند و ویژگی خاص ایشان پیگیری بعد جهت حل شدن قطعی مشکل از اون شخص بود.
ایشان در ادامه به احترام خاص مردم شریف اردکان و یزد به مقام والای شهید فیض اشاره کردند و گفتند مردم اردکان و استان یزد شهید فیض را بعنوان یک حامی محکم در زندگی نگاه میکردند و شهادت ایشان هرچند که برای خود ایشان یک نعمت بود ولی یک ضایعه بزرگ برای مردم آن استان و شهرستان بود.


در ادامه این دیدار سردار سرتیپ طهرانی مقدم،عضو شورای راهبردی و سیاستگزاری قرارگاه با ادای احترام به مقام والای همه شهدا و امام شهدا(ره) از شجاعت شهید فیص یاد کردند و به ایراد خاطراتی از شجاعت های این سردار دلاور ایران زمین پرداختند.
ایشان گریزی هم به حمله (وعده صادق) و نقش شهدای موشکی از جمله شهید والامقام سرلشگر شهید حاج حسن طهرانی مقدم -پدر موشکی ایران زدند و یاد و خاطره آن شهدای گرانقدر را گرامی داشتند.


امیر آزاده سرتیپ دوم حسین یاسینی ،مشاور فرهنگی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب هم با اجرای سرود حماسی (خلیج همیشه فارس ) حال و هوای خاصی را به مجلس بخشیدند.
ایشان ضمن گرامیداشت روز ارتش و سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آرزوی علو درجات برای همه شهدا به خصوص شهید بزرگوار سردار سیدحسین فیض اردکانی نمودند.


شاکر اردکانی، معاون عملیاتی و راهبردی قرارگاه هم در ادامه دیدار یاد و خاطره همه شهدا به خصوص سردار اخلاص شهید حاج حسین فیض اردکانی را گرامی داشتند و به ایراد خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداختند.


همسر این شهید بزرگوار سرکار خانم صنعت جو ضمن تشکر و خیر مقدم به کلیه عزیزانی که در این دیدار حضور داشتند از خدمات آن شهید بزرگوار اشاره کردند و گفتند دغدغه این شهید بزرگوار فقط ایران و ایرانی نبود بلکه کلیه خانواده شهدای جبهه مقاومت بود.

ایشان اشاره به جانبازی این شهید گرانقدر داشتند و گفتند با توجه به درصد بالای جراحت از ناحیه کبد، روده، ریه و از همه مهمتر اعصاب و روان، ایشان اکثر اوقات روزه بودند، چون نمی توانستند چیز زیادی هم بنوشند و هم بخورند و در ادامه ایشان به زندگی پر از سختی همسران جانبازان اشاره کردند و گفتند واقعا زندگی با جانباز خودش نوعی جهاد فی سبیل الله میباشد .
همسر شهید در پایان عرایضشان به پاره ای از مشکلات و مسائل زندگیشان اشاره نمودند که مقرر شد با پیگیری مسئولین قرارگاه در نزدیکترین زمان ممکن مرتفع گردد.


در پایان دکتر ابشاهی با اهداء گل و لوح تقدیر و همچنین تمثال مبارک شهید گرانقدر از خانواده معظم شهید فیض اردکانی تقدیر نمودند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا