قرارگاه

رئیس شورای ایثارگران قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد: استکبار جهانی، سازمان ملل متحد را زینت المجالس و بازیچه دست خود کرده است.

به گزارش شورای اطلاع رسانی قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب، امیر جانباز سرتیپ دوم دکتر داوود نظام اسلامی با اظهار تاسف از رفتار نمایشی سازمان ملل متحد در خصوص جنایات غزه اعلام کرد:

استکبار جهانی، سازمان ملل متحد را زینت المجالس و بازیچه دست خود کرده و سرانجام با توجه به فشارها و تظاهرات های میلیونی جهانیان در حمایت از مردم غزه با خودداری آمریکا در بهره‌گیری از حق وتو، قطعنامه پیشنهادی اعضای غیردائم شورای امنیت درباره جنگ غزه تصویب شد. ششمین ماه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه رو به پایان است و درطی بیش از ۱۷۰ روز گذشته بیش از ۳۲ هزار فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۷۴ هزار فلسطینی نیز مجروح شده‌اند. رژیم صهیونیستی از ورود کمک‌های بشردوستانه ممانعت بعمل می‌آورد و سیاست گرسنه نگه داشتن مردم غزه به ویژه کودکان را در پیش گرفته است. در همین حال، حمله‌ها و محاصره مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیز همچنان ادامه دارد. در سطح جهانی نیز شورای امنیت با استفاده آمریکا از حق وتو عملاً به نهادی بی‌اعتبار و ناکارآمد برای متوقف کردن نسل‌کشی در غزه تبدیل شده است. اگرچه این قطعنامه با رأی مثبت ۱۴ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت و رأی ممتنع آمریکا تصویب شد و به سه بخش مهم اعم از آتش‌بس فوری در طول ماه مبارک رمضان، آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرای صهیونیست و همچنین برداشته شدن تمام موانع در فراهم آوردن کمک‌های انسانی به غزه تاکید دارد و تصویب این قطعنامه یک شکست فاحش برای آمریکا بود، لکن مقامات صهیونیست بلافاصله پس از تصویب قطعنامه اعلام کردند که آن را اجرا نخواهند کرد وقطعنامه شورای امنیت برای آنها فاقد هر گونه اهمیت است. در این میان متأسفانه کشورهای عربی و همچنین کشورهای مهم و تاثیرگذار در دنیا نسبت به این قطعنامه و استمرار روند نسل کشی این رژیم کودک کش اقدام خاصی نکرده و عملا تبدیل به یک قطعنامه غیر الزام آور شده است.

امیر نظام اسلامی اضافه کرد: براستی نقش سازمان ملل متحد و سازمان ها و نهادهای بین المللی پرمدعا در برخورد با چنین جنایاتی که هر روزه و به بهانه های مختلف در یک گوشه جهان اتفاق می افتد و سال ها مردم مظلوم فلسطین را هم مورد ظلم خود قرار داده اند چیست؟ ایشان افزودند مردم مظلوم غزه در بدترین شرایط ممکن حقوق بشری قرار گرفته اند و سکوت مجامع بین المللی و رفتارهای نمایشی آنها، غیرت سازمانی و ادامه فعالیت آنها را زیر سوال برده است.

سرتیپ نظام اسلامی افزود: براستی اگر قرار باشد سازمان ملل متحد بله قربان گوی استکبار جهانی و بخصوص آمریکای خونخوار و همدستان جنایتکار آن باشد و نقش زینت المجالس را در رویدادهای مهم دنیا داشته باشند، بهترین فرضیه، جمع کردن بساط نمایشی سازمان ملل متحد و شورای امنیت و تشکیل یک سازمان بین المللی مترقی با حضور عادلانه همه کشورها در تصمیم گیری های آن بدون سوءاستفاده برخی کشورها نظیر آمریکای جهانخوار به جهت داشتن حق ناعادلانه وتو باشد. ایشان در پایان عنوان کرد اگر نقش سازمان های بين الملل حقوق بشری و بخصوص سازمان ملل متحد بخوبی ایفا گردد، هرگز برخی افراد معلوم الحال که ادعای داشتن سرزمین و کشور مستقل را دارند، جرأت چنین رفتار وحشیانه‌ای را نخواهند داشت .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا