قرارگاه

پیام تبریک مسئول قرارگاه اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان

سلام و درود خدا بر حضرت علی‌اکبر (ع) جوان برومند هاشمی ، هم او که پدر بزرگوارش حضرت سیدالشهداء (ع) شبیه‌ترین افراد به نبی‌اکرم (ص) معرفی نموده است .
سلام بر جوانان غیور و مشتاق دانایی و سرشار از ایمان ، که در تمامی حوزه‌های علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و مبارزاتی ایران عزیز خوش درخشیده و قلّه‌های علم ، ایمان ، شجاعت ، ایثار و فرهیختگی را در سراسر جهان ، سربلندانه فتح نموده‌اند .
دوم اسفندماه مصادف با سالروز تولد سراسر نور حضرت علی‌اکبر (ع) را که به درستی روز جوان نام نهاده‌اند ، به همه جوانان عزیز ایران اسلامی تبریک می‌گویم .
توجه به جوان و جوانی و شناخت ویژگی‌های این دوره‌ی طلایی از زندگی انسان هماره دغدغه اندیشمندان و متفکران جوامع مختلف بوده است .
جامعه‌شناسان ، مردم‌شناسان و روانشناسان بزرگ با کاوش عالمانه در مورد جوانی ، سعی در شناساندن بهتر این بازه از عمر به جوانان برای استفاده‌ی بهتر از استعدادها ، ویژگی‌ها ، گرایش‌ها و توانمندی‌های فردی برای بهره‌مندی بیشتر جوان و جامعه در جهت توسعه و پیشرفت و آبادانی و رفاه و نهایتاً سعادت جمعی می‌نماید .
سفارش حکیمانه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام در خصوص جوانان قابل تأمل است :
” به شماها درباره‌ی جوانان به نیکی سفارش می‌کنم که آنها دلی رقیق‌تر و قلبی فضیلت‌پذیرتر دارند.خداوند مرا به پیامبری برانگیخت تا مردم را به رحمت الهی بشارت دهم و از عذابش بترسانم. جوانان سخنانم را پذیرفتند و با من پیمان محبت بستند ولی پیران از قبول دعوتم سر بار زدند و به مخالفتم برخاستند .”
امید که آحاد جوانان عزیز ، دختران و پسران سرشار از خلاقیت و ابتکار و انرژی و مشحون از عطر و طراوت وصف‌ناپذیر ، قدردان این دوره‌ی تکرارنشدنی زندگی خود بوده و از لحظه لحظه‌ی آن به خوبی بهره‌مند شده و گام‌های بلند موفقیت و تکامل را چونان گذشته‌ی پر افتخار تاریخ این سرزمین ، با صلابت و استواری بردارند .
در خاتمه ، این فراز از گفتار مولی‌الموحدین علی‌‌ بن‌ ابی‌طالب (ع) را به عنوان هدیه‌ای بزرگ به ساحت جوانان کشورم تقدیم می‌دارم که فرمود :
” بیشترین یاران امام زمان (عج) را جوانان تشکیل می‌دهند . یاران مهدی (عج) جوانان‌اند و کهن‌سالان در میان آنان کم‌اند . مانند سرمه در چشم و نمک در توشه ؛ چه اینکه کمترین قسمت توشه ، نمک است .”

والسلام علی من اتبع الهدی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا